Czym jest Rolo.pl i dlaczego warto u nas kupować?

Ideą Rolo.pl jest zebranie najlepszych ofert sprzedawców z różnych branż, w jednym miejscu. Rolo idzie o krok dalej niż klasyczne porównywarki i daje możliwość skonfrontowania cen określonego produktu na wszystkich kanałach, na których sprzedawca umieścił ofertę. Portal dostarcza także narzędzia do szybkiego wyszukiwania i monitorowania popularności określonych produktów, zbierając dane ze wszystkich miejsc, w jakich znalazła się oferta. W ten sposób nie tylko wybieracie sprzedawcę, ale dodatkowo możecie trafić bezpośrednio do jego sklepu, zamiast korzystać z usług pośredników.

Oszczędność pieniędzy
Oszczędność czasu

Portal zrodził się z potrzeby alternatywy wobec monopolizowania rynku e-commerce przez duże i drogie platformy. Nie jest tajemnicą, że liderzy rynku e-commerce w Polsce pobierają niewyobrażalnie wysokie prowizje od wystawiających oferty sprzedawców. Pokaźne opłaty za sprzedaż najbardziej dotykają jednak końcowego klienta, który w efekcie pokrywa opłaty ze swojej kieszeni. Rolo, z założenia ma ustrzec konsumentów przed ponoszeniem konsekwencji, płynących z takich rozwiązań.

Brzmi nieźle, prawda? No dobrze, ale w jaki sposób Rolo ma wzbudzić zadowolenie zarówno wśród klientów, jak i sprzedawców? Sprawa jest prosta: nie obciążamy przedsiębiorców wysokimi opłatami, dzięki czemu nie muszą podnosić marży produktowej, aby zarabiać. Taka sytuacja jest z kolei korzystna dla klientów, którzy mogą sami porównywać ceny i decydować się na wybranie najlepszej oferty. Co ważne, żadna transakcja nie odbywa się za pośrednictwem Rolo.pl - zakupy dokonywane są bezpośrednio przez wybrany kanał sprzedaży. W ten sposób zapewniamy komfort sprzedawcom, którzy nie są rozliczani z otrzymywanych od klientów wpłat.

Bezpieczeństwo zakupów